ul. Przedszkolna 10, 43-518 Ligota
32 215 70 60
ppligota@czechowice.edu.pl

Informacje dla rodziców

KOCHANI RODZICE ❤️

Milena, Amelia, Ania, Weronika i Monika to piątka dziewczyn biorąca udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, w ramach której tworzą projekt społeczny “Pet Alert”, który wspiera lokalne schronisko “Reksio” w Bielsku-Białej. Dziewczyny chodzące do różnych szkół połączyły siły, aby wspólnie działać na rzecz zwierząt w schronisku.

Ich projekt ma na celu wsparcie finansowe i rzeczowe Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. Zależy im na poprawie komfortu życia zwierząt z tego schroniska, poprzez organizację zbiórek pieniężnych i zbiórek darów rzeczowych. Zbiórki pieniężne przeprowadzają we współpracy z zaprzyjaźnioną ze schroniskiem fundacją – Psia Ekipa. Oprócz zbiórek promują i zachęcają ludzi do adopcji zwierząt z tego schroniska, poprzez udostępnianie ich zdjęć na swoim Instagramie. Poprzez Social Media edukują również na temat odpowiedzialnej i świadomej adopcji oraz odpowiedniej opieki nad zwierzętami.

W dniach od 4 do 11 kwietnia uczennice przeprowadzają w naszym przedszkolu zbiórkę darów dla Schroniska „Reksio”. Zależy im bardzo na czasie, dlatego zbiórka trwa tylko tydzień. Na plakacie znajdziecie szczegóły odnośnie zbieranych artykułów 😉

LICZYMY NA PAŃSTWA POMOC I ZROZUMIENIE🥰❤️

DNI OTWARTE W NASZYM PRZEDSZKOLU

W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ REKRUTACJĄ DO PRZEDSZKOLA NA ROK SZKOLNY 2024/2025 ZAPRASZAMY CHĘTNYCH RODZICÓW Z DZIEĆMI DO ODWIEDZENIA NASZEJ PLACÓWKI W NASTĘPUJĄCYCH TERMINACH:

15 LUTEGO – GODZ. 9.30 – 11.30

22 LUTEGO – GODZ. 9.30 – 11.30

29 LUTEGO – GODZ. 9.30 – 11.30

ZE WZGLĘDU NA DUŻE ZAINTERESOWANIE DNIAMI OTWARTYMI DLA DZIECI W NASZYM PRZEDSZKOLU PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE UMÓWIENIE SIĘ NA KONKRETNY DZIEŃ TELEFONICZNIE POD NUMERAMI:

32 215 70 60

601 195 148

601 195 265

„MIG W MIG”

Nasze przedszkole podjęło współpracę i objęło partnerstwem projekt społeczny „Mig w mig” zorganizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, którego przedstawicielką jest siostra naszego przedszkolaka Wojtusia – Milena Gwizdoń ❤️.

Założeniem projektu jest rozpowszechnienie języka migowego wśród młodzieży i dorosłych.

My jako przedszkole chcemy zapoznać naszych wychowanków z tym językiem oraz wpoić szacunek dla osób z niepełnosprawnością ❤️

Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z ” Mig w mig” uda nam się wspólnie zorganizować ciekawe warsztaty dla naszych przedszkolaków ❤️

DOKUMENTY NIEZBĘDNE DO ZAPISU DZIECKA NA DYŻUR ŚWIĄTECZNY

Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w przedszkolu – dokument

Rada Rodziców

Na rok przedszkolny 2022/2023 uchwalona została składka w wysokości 60,00 zł [sześćdziesiąt złotych]. Płatna w całości do 30 listopada 2022 roku lub w dwóch ratach:

30,00 zł [trzydzieści złotych] do 30 listopada 2022 r.

30, 00 zł [trzydzieści złotych] do 31 marca 2023 r.

NR KONTA: 73 8453 0002 0000 3809 2000 0010

W tytule przelewu prosimy wpisać: NAZWISKO, IMIĘ i GRUPĘ dziecka

Przypominamy, że wszystkie zebrane pieniądze wydatkowane są wyłącznie z przeznaczeniem dla naszych dzieci, ich potrzeb, umilenia pobytu w przedszkolu, podczas wyjazdów/wycieczek, na zakup nowych zabawek oraz wszystkiego, co pomaga im w przedszkolnej adaptacji i wspomaga rozwój.

………………………………………………………………………………………

Koszt pobytu w przedszkolu

Realizujemy bezpłatną podstawę programową w godzinach między 7:30 a 12:30, tj. 5 godzin zegarowych.

Opłata stała za korzystanie z wychowania przedszkolnego poza podstawą programową wynosi 1zł za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu.

Koszt posiłków

Dzienna stawka żywieniowa wynosi 10,00 zł – śniadanie: 2,50 zł, obiad: 6,00 zł, podwieczorek: 1,50 zł .

NR KONTA

W przypadku zmiany liczby posiłków, prosimy o informację do 25-ego dnia miesiąca poprzedzającego planowaną zmianę.

…………………………………………………………………..

Pytania rodziców

Kiedy odbywa się rekrutacja?
Rekrutacja do przedszkoli na kolejny rok szkolny odbywa się w terminach od 1 do 28 lutego. Więcej informacji tutaj

Czy jest możliwość obejrzenia zajęć przedszkolnych zanim dziecko zostanie zapisane?
Aktualne informacje znajdują się w zakładce „Informacje dla rodziców”.

W jakich godzinach otwarte jest przedszkole?
Przedszkole czynne jest od 6:00 do 17:00. Bezpłatny czas, w trakcie którego realizujemy podstawę programową to 5 godzin, od 7:30 do 12:30. Każde pół godziny przed 7:30 i po 12:30 płatne jest 0,50 zł.

Czy powinienem przygotować wyprawkę dla mojego dziecka?
Przedszkolak potrzebuje: – strój gimnastyczny; – dodatkowy zestaw ubrań w razie pobrudzenia [nie muszą być podpisane]; – obuwie, najlepiej na rzepy. Strój i ubrania na zmianę można trzymać w worku lub w niewielkim plecaku w szatni.

Czy dzieci wychodzą w okresie zimowym na zewnątrz?
Tak, jeśli warunki atmosferyczne i jakość powietrza na to pozwalają. Prosimy o zaopatrzenie dzieci w czapki, szale i rękawiczki.

Co ze smogiem?
Przed wyjściem na zewnątrz sprawdzamy odczyty czujników pyłów zawieszonych. Dodatkowo przedszkole wyposażone jest w profesjonalne oczyszczacze powietrza.

W jakich godzinach wydawane są posiłki?
Śniadanie wydawane jest o 9:00, obiad o godzinie 12:00 a podwieczorek o 14:00.

Co, jeśli zadeklaruję pobyt dziecka w przedszkolu do godziny 16, ale kilka razy odbiorę je wcześniej?
Wykorzystujemy elektroniczną rejestrację pobytu. Każde dziecko ma dyskietkę, którą należy wsuwać w czytnik po przyjściu do placówki i przy wyjściu do domu. Opłata zostanie naliczona wyłącznie za godziny, które dziecko faktycznie spędziło w przedszkolu.

Moje dziecko dużo choruje. Co z płatnością za posiłki?
Opłata za wyżywienie naliczana jest „z dołu”, tj. w kolejnym miesiącu płacimy za poprzedni. Płatność jest więc wyłącznie za wydane posiłki. Jeżeli wiedzą Państwo, że dziecko będzie nieobecne dłużej niż 1 dzień, prosimy o kontakt telefoniczny.

 

 

Skip to content